Menu
A+ A A-

Instrukcja montażu

Określ na jakim rodzaju ściany chcesz zamontować panele:

  • ściana gipsowo - kartonowa G/K
  • ściana z cegły, pustaków, betonu...

Zadecyduj w którym miejscu na ścianie chcesz zamontować panele. Najbardziej popularne kombinacje to ułożenia w kwadraty lub prostokąty.

W przypadku instalacji na ścianie kartonowo-gipsowej zlokalizuj profile drewniane lub aluminiowe do których przymocowane są płyty G/K. W razie trudności użyj wykrywacza / detektora do profili, aby precyzyjnie wyznaczyć jego środek.


01Panele montujemy za pomocą wkrętów odpowiednich do danego rodzaju ściany i mających odpowiednią wytrzymałość, wkręcając je naprzemianstronnie (szczelina górna/szczelina dolna). Ważne, aby wkręty mocowane były  nie mniej niż 5 cm od ich brzegów paneli

Panele garażowe - montaż do ściany Panele garażowe - montaż do ściany

02Miejsca połączeń paneli oraz ich brzegi maskuje się specjalnymi zatyczkami lub listwami maskującymi.

Panele garażowe - listwy maskujące Panele garażowe - listwy maskujące Panele garażowe - listwy maskujące Panele garażowe - listwy maskujące

03Haki, półki, wieszaki mają specjalne zaczepy, które łatwo wpina się do podłużnych szczelin, maskując przy tym miejsca po wkrętach, o ile te ostatnie zakupione zostały w innym kolorze niż panel. Można je dowolnie przekładać w panelu zmieniając miejsce wieszanych rzeczy.

Panele garażowe - haki Panele garażowe - haki Panele garażowe - haki Panele garażowe - haki, półki, wieszaki

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z montażem prosimy o konsultacje ze specjalistami budowlanymi!!!

Wysylka

Infolinia

suport

Wypasione Garaże

Zaloguj lub Zarejestruj